ROZBUDOWA KOŚCIOŁA

ROK 2014
Czerwiec
Prace przy wykonywaniu filarów posuwają się wyjątkowo sprawnie przy dużej zasłudze mieszkańców Brejdyn, którzy służą wszechstronną pomocą.
4 czerwca zakończyliśmy prace przy wykonywaniu filarów i zostały zwrócone szalunki. To ważne i wymagające przedsięwzięcie udało nam się wykonać w tydzień krócej od przewidywanego i zaplanowanego terminu.
Na obecnym etapie są prowadzone prace przy szalowaniu i przygotowywaniu do wykonania drugiego stropu na części zaplecza rozbudowywanego kościoła. Prace posuwają się sprawnie i zgodnie z założonym planem.
W tym miejscu warto podkreślić wielkie zaangażowanie parafian oraz dobrodziejów z poza naszej parafii, którzy w różny sposób (ofiarą i pomocą) przyczyniają się do sprawnego powstawania tego wielkiego dzieła jakim jest rozbudowa naszego kościoła. Wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom składamy serdeczne "BÓG ZAPŁAĆ"

Maj
12 maja zostały wypożyczone szalunki z firmy HARSKO i rozpoczęto szalowanie i wylewanie filarów nowej części kościoła. Jest to dość trudne i wymagające przedsięwzięcie ponieważ filary których wysokość wynosi 8,40 m są nie tylko elementem ozdobnym kościoła, ale stanowią główny element  dachu nowej świątyni.

KwiecieńStan budowy na miesiąc Listopad...


Ostatnie informacje z budowy...7 maja to symboliczna data rozpoczęcia zalewania ław fundamentowych.


Nowe wieści o rozbudowie...

Zaraz po świętach Wielkiej Nocy 10 kwietnia rozpoczęła się rozbudowa kościoła wraz z przyległą kaplicą pogrzebową. Tego dnia został wytyczony teren przez geodetę.
I zaczęło się...
.
Trwa rozbudowa kościoła i budowa kaplicy pogrzebowej.
Wpłat można dokonywać na podane niżej konto:


Na blankiecie pocztowym lub bankowym wpisz w odpowiednich rubrykach->

1. Adresat:
RADA DO SPRAW EKONOMICZNYCH
PARAFII POD WEZWANIEM MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ

ul. Zwycięstwa 16
11-710 Piecki
WARMIŃSKO-MAZURSKI BANK SPÓŁDZIELCZY

2. Nr konta:

46 9364 0000 3006 0017 2677 0001

3. Wpłacona przeze mnie suma:
np. 500 zł

4. Moje dane adresowe:
np. Jan Kowalski
ul. Słoneczna 2
11-700 Mrągowo


TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ KOŚCIÓŁ W PIECKACH PO ROZBUDOWIE - PROJEKTCiąg dalszy rozbudowy kościoła...


I kolejne zdjęcia z prac wykonanych do 18.08.
Na zdjęciach ukazane są już filary, które będą tworzyły krużganek.
Na obecną chwili prace polegają na deskowaniu i wiązaniu zbrojenia pod strop kaplicy przedpogrzebowej, salki katechetycznej i resztę pomieszczeń.
Krótka fotorelacja z tego czego dokonaliśmy...

Po zimowej przerwie od drugiego tygodnia maja rozpoczęliśmy dalsze prace przy rozbudowie naszego kościoła.
Na obecny czas zostały wzniesione mury do wysokości 4,5 metra, jest to wysokość stropu budynku w którym będzie kaplica przedpogrzebowa wraz salkami.
Obecnie jesteśmy na etapie szalowania filarów krużganku, aby w dalszym etapie rozpocząć szalowanie, układanie zbrojenia i betonowanie stropu.
Nie ukrywamy, że te prace są bardzo kosztowne, choć mało rzucające się w oczy. Niestety, konieczne do wykonania.
Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszego przedsięwzięcia, tak bardzo potrzebnego dla mieszkańców Piecek.
Za każdy gest dobroci i każdą ofiarę (którą można przekazać na konto podane poniżej lub w kancelarii parafialnej) z całego serca składamy serdeczne
BÓG ZAPŁAĆ.


Rozpoczęły się prace przygotowawcze przy wieńcu fundamentowym